سؤالات متداول

پرسش و پاسخ

بیشتر بخوانید
سوالات متداول

چطور می توانم مشاوره بگیرم؟

جهت دریافت مشاوره حقوقی در حوزه حقوق خانواده می بایست با مراجعه به وکلای متخصص و حاذق در این زمینه و ارائه اطلاعات کامل و واقعی از مشکلتان ، از مشاوره وکیل موصوف بهره مند شوید . بنابراین از مراجعه و اعتماد به مشاوران خیابان و ناشناس و ارائه اطلاعات غیر واقعی به وکیل شناخته شده خودداری نمایید.

قوانین و مقررات حوزه خانواده چیست ؟

در زمینه حقوق خانواده قوانین متعددی در کشور تصویب شده است که از این میان قانون حمایت خانواده و موادی از قانون مدنی از جمله قوانین اصلی بوده و در سایر قوانین از جمله قانون مجازات اسلامی ، قانون نحوه اجرای محکومیت های مالی و … نیز موادی بصورت پراکنده به این موضوع پرداخته است.

وکیل خانواده کیست و چه تعریفی دارد؟

وکیل خانواده ، فردی است که پس از اخذ پروانه وکالت عمومی دادگستری با کار ، مطالعه و پژوهش تخصص لازم در زمینه حل و فصل دعاوی مرتبط با حقوق خانواده را بدست می آورد . علاوه بر داشتن تجربه و تخصص آشنایی با روحیه خانواده و متد های روانشناسی بالینی می تواند در این زمینه اهمیت قابل توجهی داشته باشد . همچنین وکیل خانواده باید صادقانه و با حفظ محرمانگی به موکل خود یاری رساند.

زمان تقریبی طلاق توافقی چقدر است ؟

روند طلاق توافقی نسبت به سالهای پیشین ،تفاوت زیادی داشته است .ازجمله این موارد وجود سامانه ای به نام تصمیم می باشد .
زوجین بعد از توافقات مالی و غیرمالی خود ، در سامانه مذکور ثبت نام می نمايند و بعد از حدود پنج جلسه مشاوره و گذشت ۴۵ روز ، گواهی عدم انصراف از طلاق را دریافت و اقدام به ثبت طلاق توافقی می نمايند.

به طور کلی رویه ثابتی در زمان رسیدگی به طلاق توافقی وجود ندارد و حسب مورد از یک شهر به شهر دیگر متفاوت است
و بعضا اشتباهات نگارشی می تواند این پروسه را برای طرفین طولانی تر نماید
در این مرحله است که وجود یک راهنما و مشاور می تواند روند پرونده را برای شما آسان تر نماید

لزوم استفاده از وکیل متخصص در پرونده های خانواده چیست ؟

مشغله زندگی و شرایط شغلی ،قسمت عمده ای از زمان افراد را به خود معطوف می دارد
به همین دلیل ،بعضا شاهد آن هستیم که کمبود وقت موجب بی‌دقتی و طرح دعوای نادرست گردیده و حق یکی از طرفین ضایع شده است
از طرفی پیچیدگی و ظرافت مسائل خانوادگی ، نیازمند تبحر در قوانین مدنی،خانواده و آیین نامه های مربوطه می باشد .

گاها نیز دیده شده که طرفین تمایلی برای مشاوره اجباری ندارند و میخواهند در کمترین زمان ممکن پرونده خود را به نتیجه رسانند .
تمامی موارد فوق سبب گردید وکلای متخصص در حقوق خانواده ، پرونده را از جهات مختلف بررسی و بهترین و سریع ترین مسیر را جهت احقاق حقوق موکل خود به کار بندند
اگر شما هم در زمینه طلاق توافقی دچار مشکل شده اید گروه حقوقی وکیل سایبری کنار شما خواهد بود تا به راحتی در وقت و هزینه خود صرفه جویی نمایید

وکیل خانواده باید چه ویژگی هایی داشته باشد ؟

از خصایص یک وکیل ملکی ،علاوه بر داشتن پروانه وکالت ،دانش و تبحر لازم برای طرح و پیشبرد دعاوی مربوط به املاک و دفاع در برابر چنین دعاوی میباشد . وکیل ملکی باید از مقررات مربوط به دعاوی ملکی آگاهی کافی داشته باشد چرا که این دعاوی از مهم‌ترین دعاوی به حساب می آیند که نتیجه آن تاثیر به سرایی در زندگی اقتصادی طرفین دعوی دارد. با توجه به افزایش روز افزون قیمت املاک، یکی از اساسی ترین حوزه های سرمایه گذرای برای مردم است و وکیل ملکی به دلیل تنوع دعاوی ملکی و انواع مختلف آن باید در ۳نوع دعوی ملکی تبحر داشته باشد ۱-دعاوی ملکی ثبتی مانند ابطال اجراییه ثبتی ،ابطال سند مالکیت معارض ،افراز ….۲-دعاوی ملکی کیفری مانند تصرف عدوانی ،ممانعت و مزاحمت از ملک ،انتقال مال غیر ،…۳-دعاوی ملکی حقوقی مانند الزام به تنظیم سند رسمی ،ابطال قرار داد، تخلیه ….

ارسال تیکت

پاسخ شما یافت نشد؟ فقط از ما بپرسید!    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    دکمه بازگشت به بالا